
Maria Hulugean, o tânără din Zalău, a fost admisă cu nota cea mai mare la Academia Forțelor Aeriene „Henri Coandă” din Brașov, specializarea Managementul Traficului Aerian – Meteorologie.
„Încă din primele zile de colegiu militar, Academia Forțelor Aeriene a reprezentat pentru mine mai mult decât un obiectiv, a fost un vis care m-a inspirat și m-a motivat în fiecare pas pe care l-am făcut. A fost un drum lung, plin de provocări și momente dificile, dar am învățat că prin muncă, disciplină și determinare, orice este posibil. Această reușită nu este doar o etapă îndeplinită, ci începutul unui drum pe care îl voi parcurge cu onoare și responsabilitate.
Mulțumesc din suflet profesorilor și cadrelor militare care m-au pregătit și m-au susținut de-a lungul anilor, doamnei diriginte, Anamaria Fuia, care a fost mereu alături de mine cu sfaturi și încurajări și în special familiei. Fără sprijinul vostru, acest rezultat nu ar fi fost posibil”, a spus Maria.